dealer3.jpgdealer2.jpgdealer1.jpg

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024r.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ks. Biskupa Damiana Muskusa, który przybył na wizytację kanoniczną.

Na Mszy świętej o 8.45. w Wołowicach i o g. 10.00 w Czernichowie

Ks. Biskup wygłosi homilię i pobłogosławi małżeństwa.

O g.11.30 Ks. Biskup udzieli pierwszej Komunii św. dzieciom z klasy III.

O g.15.00 Ks. Biskup w kościele w Czernichowie spotka się z Radą Parafialną i z Grupami działającymi na parafii.

O g. 15.30 nabożeństwo majowe przygotowujące do bierzmowania

O g.16.00 Ks. Biskup odprawi Mszę świętą i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek:    Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Msze św. o g. 6.30. i 18.00, w Wołowicach o g.19.00.

Czwartek:         Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek:              Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy –w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W naszej parafii odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi Ks. Jakub Szyrszeń, tegoroczny rekolekcjonista. Spowiedź przed odpustem w sobotę od g. 17.00. Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek „funkcje”, prosimy aby w czynny sposób włączyli się po sumie w procesję eucharystyczną. Prosimy o nieparkowanie samochodów na podwórku plebanii w czasie sumy odpustowej. Jest to parking dla księży, którzy przyjadą na naszą uroczystość odpustową.

W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji jak w latach minionych. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii chętnych, którzy przygotują ołtarze.

2011 - Copyright all rights reserved