dealer2.jpgdealer3.jpgdealer1.jpg

34 Niedziela Zwykła – 22.11. 2020r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny.

O godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta.

Kalendarz Liturgiczny:

Środa:                         Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji w intencji Kościoła i Ojczyzny. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.   O g. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W następną niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego przygotowania na przeżycie Uroczystości Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

Bóg zapłać Strażakom z Wołowic za odnowienie i zabezpieczenie krzyża przy kościele w Wołowicach.

Rodzina śp. Ks. prałata Stanisława Murzyna realizując testament przekazała na potrzeby parafii Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie ofiarę 10 000 zł.

30 Niedziela Zwykła – 25.10. 2020r.

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego – na Mszy świętej o g. 8.45 w Wołowicach i o godz. 10.00 w Czernichowie uroczyste Te Deum jako dziękczynienie Bogu za dar naszych Świątyń. Będziemy się modlić w intencji budowniczych, oraz tych którzy teraz troszczą się o nasze kościoły w Czernichowie i w Wołowicach.

O godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za wszystkich ofiarodawców wspierających kościół.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek:  wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej

Środa:          Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, na nabożeństwie różańcowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobotę:        zakończenie nabożeństw Różańcowych o godz. 17.00

Niedziela:   Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte jak w każdą niedzielę.

O godz. 14.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu– po Mszy św. modlitwy za zmarłych.

2011 - Copyright all rights reserved