11. Niedziela Zwykła – 14.06.2020r.

O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po nabożeństwie Msza święta.

W czwartek o g. 18.00 młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu udzieli Ks. bp. Janusz Mastalski.

Spowiedź przed bierzmowaniem kl. VIII w poniedziałek 15.06.2020 od g 17.00 , a następnie Msza św. o g. 18.00.

Ze względu na panującą sytuację w czasie bierzmowania w kościele mogą być obecni tyko bierzmowani, rodzic oraz świadek bierzmowania.

W czasie Oktawy Bożego Ciała codziennie o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

W środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. O g.18.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek na zakończenie oktawy po Mszy św. o g.6.30 poświęcenie wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o g. 6.30 i 18.00.

W Wołowicach Msza św. o g. 19.00 Po Mszy św. o g. 6.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się czynnie w Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i przystroili trasę przejścia procesji. Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Strażakom za udział w uroczystościach i zabezpieczenie trasy procesji. Paniom z Róż Różańcowych, niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, panu organiście, panu kościelnemu, dzieciom sypiącym kwiatki i Służbie Liturgicznej Ołtarza. Wszystkim dziękuję za obecność i wspólną modlitwę.

W minioną sobotę podczas Mszy św. o g. 9.30 miał miejsce obrzęd przyjęcia 4 nowych lektorów z naszej parafii do pełnienia posługi czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. Bóg zapłać ks. Pawłowi i ks. Szymonowi za przygotowanie ministrantów do pełnienia tej funkcji. Ufamy, że będą oni gorliwie pełnić posługę czytania Słowa Bożego podczas Mszy Świętych, a przez to sami będą coraz bardziej poznawać Słowo Boże i nim żyć na co dzień.

SPOTKANIA DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

16.06.2020   WTOREK - kl. III a - godz. 16:30,   kl. III b - godz. 17:15