dealer1.jpgdealer3.jpgdealer2.jpg

1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

O godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta.


Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Czas Adwentu przeżyjmy w duchu radości i pobożnego oczekiwania na Święta Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta poświęcona NMP zwana Roratną. W naszym kościele przez cały Adwent w dni powszednie roraty będą o godz. 6.30, a w sobotę o g. 7.00. Zapraszamy do udziału w roratach w czasie których będziemy się szczególnie modlić w intencji Kościoła i Ojczyzny, oraz o ustanie epidemii. W ten sposób będziemy się przygotować na radosne przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Z powodu trwającej epidemii nie będzie wędrującej figurki Matki Bożej i losowania serduszek z dobrymi uczynkami. Zachęcamy do spełniania dobrych uczynków i ofiarowanie ich Panu Bogu. Spowiedź przed świętami przez cały Adwent codziennie pół godziny przed Mszą św. Uczestnicząc w nabożeństwach pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek:  święto św. Andrzeja , apostoła

Środa:    Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji w intencji Kościoła

               i Ojczyzny. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.  O g. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej

               Nieustającej Pomocy.

I Czwartek:   wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

I Piątek:        wspomnienie św. Barbary

                     po Mszy św. o g. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

                     Od g. 16.00 spowiedź

I Sobota:      Po Mszy św. o g. 7.00 nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi.


Jeśli chorzy życzą sobie, aby ich odwiedzić z Najświętszym Sakramentem, to prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii

lub telefonicznie, odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9.00.

 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece na stół wigilijny. Są wystawione na stoliku z gazetami, oraz w zakrystii. Cena małych świec 6 zł., dużych 12 zł.

 

W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił poświęcone opłatki na stół wigilijny. Rozpocznie od Przegini Narodowej przestrzegając obowiązujących aktualnie zasad bezpieczeństwa. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności za całoroczną posługę w naszym kościele.

 

2011 - Copyright all rights reserved