dealer3.jpgdealer2.jpgdealer1.jpg

1 Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

 

O godz. 15.30 Nieszpory. 

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Czas Adwentu przeżyjmy w duchu radości i pobożnego oczekiwania na Święta Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta poświęcona NMP zwana Roratną. W naszym kościele przez cały Adwent w dni powszednie  roraty będą  o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach w czasie których będziemy się szczególnie modlić w intencji Kościoła i Ojczyzny, oraz będziemy prosić o pokój na świecie. Dzieci prosimy aby na roraty przychodziły z lampionami, oraz przynosiły podpisane imieniem i nazwiskiem serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem. W trakcie rorat wylosujemy trzy serduszka za które dzieci otrzymają drobne upominki. Dzieci będą również otrzymywały pamiątkowe obrazki. Z powodu trwającej epidemii nie będzie wędrującej figurki Matki Bożej. Spowiedź przed świętami przez cały Adwent codziennie pół godziny przed Mszą św. 

 

Kalendarz Liturgiczny:

Wtorek:

Święto św. Andrzeja , apostoła

Środa:

Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do  indywidualnej adoracji w intencji Kościoła i Ojczyzny. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. O g. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

I Piątek:         

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Po Mszy św. o g. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania  do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od g. 16.00 spowiedź

I Sobota:

Wspomnienie św. Barbary Po Mszy św. o g. 7.00 nabożeństwo wynagradzające składane  Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Jeśli chorzy życzą sobie, aby ich odwiedzić z Najświętszym Sakramentem, to prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii, odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9.00.

 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece na stół wigilijny. Są wystawione na stoliku z gazetami, oraz w zakrystii. Cena małych świec 7 zł., dużych 13 zł.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, filia Czernichów organizuje przy kościele Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie kiermasz prac świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 5.12 po Mszach św. o g. 7.00, 10.00 i 11.30.

 

W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił poświęcone opłatki na stół wigilijny. Rozpocznie od Przegini Narodowej. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności za całoroczną posługę w kościele w Czernichowie i Wołowicach.

2011 - Copyright all rights reserved