31 Niedziela Zwykła – 30.10. 2022r.

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego – na Mszy świętej o godz. 8.45 w Wołowicach i o godz. 10.00 w Czernichowie uroczyste Te Deum jako dziękczynienie Bogu za dar naszych Świątyń. Będziemy się modlić w intencji budowniczych, oraz tych którzy teraz troszczą się o nasze kościoły w Czernichowie i w Wołowicach.

O godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe.

Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe w poniedziałek o g. 17.00.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

Wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte przed południem jak w każdą niedzielę.

O godz. 14.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu– po Mszy św. modlitwy za zmarłych połączone z procesją po cmentarzu.

Wieczorem w kościele Msza święta o godz. 17.00.

O godz. 19.00 na cmentarzu różaniec za zmarłych prowadzony przez młodzież z Grupy Apostolskiej.

Środa: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny ).

W kościele będą Msze o godz. 6.30, 7.15 i 8.00. Między Mszami wypominki za zmarłych. Po Mszy świętej o godz. 8.00 procesja wokół kościoła – jako najstarszym cmentarzu, połączona z wypominkami za zmarłych.

O godz. 15.00 - Msza święta w kaplicy na cmentarzu – po Mszy św. modlitwy za zmarłych.

O g.17.00 Msza św. w kościele.

Msza św. za zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Rolniczej zostanie odprawiona w kaplicy w Szkole Rolniczej w czwartek 3 listopada o g. 8.00.

I Piątek:      wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa .

Po Mszy św. o g. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Od g.16.00 spowiedź . O g. 17.00 Msza św.

I Sobota:        Po Mszy św. o g. 7.00 nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jeśli chorzy życzą sobie, aby ich odwiedzić z Najświętszym Sakramentem, to prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii, odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9.00.

Warunki zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały listopad – nawiedzenie kościoła lub cmentarza, Komunia św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego.

W najbliższym tygodniu codziennie przed Mszami świętymi modlimy się za zmarłych.