dealer3.jpgdealer1.jpgdealer2.jpg

6 Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

Wspomnienie NMP z Lourdes i Świtowy Dzień Chorego


Trwa 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 14.00. Od godz.14.00 prosimy o prowadzenie wspólnej modlitwy Róże Różańcową z Zagacia.

Adoracja również w Wołowicach po Mszy o godz.8.45.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.

 

Środa Popielcowa: rozpoczyna się Wielki Post. Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do obchodu Paschy. W Środę Popielcową, posypujemy głowy popiołem na znak pokuty. W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6.30 i 17.00.W Wołowicach Msza św. o godz. 18.00. Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji w intencji Kościoła i Ojczyzny. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12 czerwca)

 

W piątek po Mszy św. o g. 6.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 Msza św.

Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

W Wołowicach Msza św. z nabożeństwem o godz. 18.00

W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Po Gorzkich Żalach Msza Święta.  

 

Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od 14 do17 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. mgr lic. Jakub Szyrszeń, notariusz w Sądzie Metropolitalnym w Krakowie.

 

2011 - Copyright all rights reserved