dealer3.jpgdealer2.jpgdealer1.jpg

5 Niedziela Zwykła ( 10 II 2013 )

Trwa 40-godzinne Nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy świętej

o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 14.00. Od godz.14.00 modlitwę poprowadzą Róże z Zagacia i Wołowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko członkinie Róż , ale wszystkich którzy chcą jak najlepiej przygotować się do Wielkiego Postu .

W tym tygodniu :  

w środę Popielec – rozpoczyna się Wielki Post . Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do obchodu Paschy. W Środę Popielcową , posypujemy głowy popiołem na znak pokuty . W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00 i 17.00.

W Wołowicach Msza św. o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty . Szczególnie przed Mszą św. ranną będziemy polecać Bogu całą parafię.

W piątek o godz.16.15 Droga Krzyżowa dla dzieci , o godz. 17.00 Msza Święta , po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym . Po Gorzkich Żalach Msza Święta .

Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust , czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone . Te Nabożeństwa tak mocno związane są z naszą polską tradycją , dlatego gorąco zachęcamy do udziału w Nich.   Nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od 21 III do 24 III ( od czwartku do Niedzieli Palmowej włącznie). Poprowadzi je w tym roku Ks. Paweł Głowacz, wikariusz z Kościoła Mariackiego.


Proboszcz

ks.Wiesław Grzechynia

2011 - Copyright all rights reserved