Poniedziałek Wielkanocny ( 21 IV 2014 )

Dzisiaj modlimy się za Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – wspieramy także materialnie tę uczelnię katolicką. Ze względu na świąteczny charakter dzisiejszego dnia Msze Święte w porządku niedzielnym. Dzisiaj nie ma Nieszporów po południu.

Pragnę, jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w szczególną modlitwę ostatnich dni - oby Chrystus Zmartwychwstały w każdą niedzielę tak licznie nas gromadził na niedzielnej Eucharystii. Serdeczne Bóg Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznych uroczystości: Ks.Prałatowi za pomoc w czasie spowiedzi przedświątecznej, Lektorom, ministrantom, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, Paniom w strojach regionalnych, Panom Strażakom z całej Parafii. Osobom, które przygotowywały Grób Pana Jezusa i dekoracje Świąteczne. Gorące podziękowanie także za życzliwość okazywaną nam kapłanom i dary ofiarowane podczas poświęcenia pokarmów.

W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W piątek św. Marka Ewangelisty.

W sobotę od godz. 20.00 – 22.00 modlitewne czuwanie przed kanonizacją dwóch papieży błog. Jana Pawła II i błog. Jana XXIII. Wsłuchamy się w ich słowa i podziękujemy Bogu za dar ich życia. Serdecznie zapraszamy wszystkich (Róże Różańcowe, dzieci, młodzież, rodziców…) - nawet na krótką chwilę czuwania.

W przyszłą niedzielę dzień kanonizacji. Na Mszach świętych będziemy dziękować Bogu za świętych pasterzy Kościoła. Msze święte bez zmian, w porządku niedzielnym.