15 Niedziela Zwykła ( 13 VII 2014 )

W tym tygodniu przypada:

We wtorek wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel (tzw. NMP Szkaplerznej)

W piątek wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera. Jest to III piątek miesiąca, rano po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Wołowicach o godz. 19.00 Msza św. z Nabożeństwem.

Malowanie w pierwszej części kościoła zostało zakończone, w związku z tym komisja konserwatorska wydała opinie na temat dokonanych prac, w której stwierdza: Prace zostały wykonane zgodnie z pozwoleniem konserwatorskim. Wykonano pełny zakres konserwacji tynków w Gotyckiej części kościoła, oraz wykonano rekonstrukcje polichromii. Prace przebiegły bez zastrzeżeń. Komisja stwierdziła także, że ze względów historycznych, oraz zgodnie z zasadami sztuki, bazy kolumn znajdujące się w nawie muszą pozostać bez złoceń.