I Niedziela Adwentu ( 3 XII 2017 )

Po południu o godz. 15.30 Nieszpory.  Po Nieszporach Msza święta.

Rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok Liturgiczny pierwszą Niedzielą Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia , przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem w którym kierujemy nasze myśli i serca ku powtórnemu przyjściu Jezusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania .

W dni powszednie Adwentu odprawia się jedną Mszę świętą w ciągu dnia poświęconą NMP. Jest to Msza święta zwana Roratnią. U nas przez cały Adwent w dni powszednie  Roraty będą  o godz. 17.00.  Gorąco zachęcamy nie tylko dzieci (z lampionami ), które będą otrzymywały pamiątkowe obrazki , ale również młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.

W tym tygodniu :

W poniedziałek   wsp. św. Barbary , dziewicy i męczennicy - także   patronki naszej parafii. Na  Mszach świętych rano o 6.30 i wieczorem o godz. 17.00, przez Jej wstawiennictwo będziemy polecać  Bogu nie tylko górników, ale również całą naszą wspólnotę  parafialną.

W środę wsp. świętego Mikołaja, biskupa.

W czwartek wsp. św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Na Roratach poświęcenie książeczek dla dzieci klas komunijnych. Z racji Uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzać  świece adwentowe. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

W minioną środę Komisja Organistowska naszej Archidiecezji odebrała po budowie nasze nowe organy .

Spotkania w tym tygodniu jak zostało ustalone.

Ks.Proboszcz