III Niedziela Adwentu – „Gaudete” ( 17 XII 2017 )

Dzisiaj po południu o godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta. W tygodniu Roraty o godz. 17.00.  Zachęcamy do wytrwałości i w dalszym ciągu serdecznie zapraszam y do udziału.

Na  Roratach będziemy przygotowywać do spotkania z Jezusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty. Nabożeństwo pokutne w czwartek o godz. 20.00. Sakramentalna  spowiedź w piątek 22 XII grudnia - godz.8:00 – 11:30 ; 14:00 – 17:00.  Przerwy w  spowiedzi:  9.30 – 10.15 ; 15:30-16:00. W Wołowicach dla starszych od 14.00 – 15.00.

W tym roku Wigilia wypada w  niedzielę, więc tym bardziej ważne ogłoszenie  -  prawo kanoniczne nie zobowiązuje nas do zachowania postu w Wigilię.  Jednak tradycja chrześcijańska szczególnie tak mocna w naszej Ojczyźnie zachęca nas do właściwego przeżywania tego dnia – zgodnie z własnym sumieniem starajmy się przeżyć ten dzień i Wieczór Wigilijny.  Nie może więc  zabraknąć w naszych Rodzinach łamania się opłatkiem , wspólnej modlitwy , odczytania fragmentu Pisma Świętego , życzeń i śpiewu kolęd.

W Wigilie jak było ogłaszane nie ma Mszy świętej popołudniowej.

Msza święta zwana Pasterką - w Wołowicach o godz. 22.30, w kościele parafialnym w Czernichowie o północy – gorąco zapraszamy wszystkich . Składka na Pasterce na fundusz SOS wspierający Domy Samotnej Matki.

W poniedziałek  Boże Narodzenie , we wtorek  świętego Szczepana. W drugi dzień Świąt dla chętnych poświęcenie owsa. Składka w drugi Dzień Świąt przeznaczona na UPJPII.   Msze święte w okresie Świąt jak w każdą niedzielę.

Młodzież z Grupy Apostolskiej, w imieniu swoim i nas duszpasterzy przekazuje wam wszystkim  życzenia wraz z poświęconym siankiem na stół wigilijny.

Wizytę Duszpasterską rozpocznie ks. Wikariusz  w środę  27 grudnia od Przegini Narodowej –  Podlesie - Na Górkach do P. Haliny Wrony . Pozostała kolęda  będzie ogłaszana w Świętego Szczepana i jest na stronie internetowej parafii.

U ministrantów w dalszym ciągu można nabyć świece adwentowe – ofiary są przeznaczone dla Caritas Archidiecezji i Kościół na Wschodzie.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ( obu grup ) we wtorek po Roratach.

Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych .