6 Niedziela Zwykła ( 11 II 2018 )

Trwa 40-godzinne Nabożeństwo  poprzedzające Wielki Post. Po Mszy o  godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 13.30.  Od  godz.13.30 prosimy o prowadzenie adoracji Róże Różańcową  z Przegini Narodowej, od 14:30 Róże z Zagacia.  Adoracja również w Wołowicach  po Mszy do godz. 11.00.

W tym tygodniu:

Jutro  o godz. 20.00 Różaniec i modlitwa w intencji Ojczyzny. W związku z apelem Księdza Arcybiskupa w każdym miesiącu 12-tego o 20.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.

W środę Popielec – rozpoczyna się Wielki Post. Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do obchodu Paschy. W Środę Popielcową, posypujemy głowy popiołem na znak pokuty. W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00 i 17.00.

W Wołowicach Msza św. o godz. 18.00. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Szczególnie przed Mszą św. ranną będziemy polecać Bogu całą parafię.

W piątek o godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Ponieważ jest to III piątek miesiąca, po rannej Mszy świętej  Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Wołowicach Msza święta z nabożeństwem o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę  po południu o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza Święta.

Przez najbliższe dwa tygodnie jest jedna Msza święta rano o godz. 7.00.

Nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od  22 do 25 marca. Rekolekcje poprowadzi w tym roku Ks. Krzysztof Rusnak, wikariusz z Myślenic – nasz były diakon.