VI Niedziela Wielkiego Postu ( 25 III 2018 )

Dzisiaj Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej – wsłuchujemy się w opis męki naszego Pana Jezusa Chrystusa – na każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś zakończenie naszych Rekolekcji wielkopostnych. O godzinie 19.00 rozpocznie się w kościele Droga Krzyżowa ulicami Czernichowa. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dzisiaj także rozpoczynamy Wielki Tydzień. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą się rozpoczynały o godz. 18.00.

W Wieki Piątek od 9.00 – 14.00 adoracja Młodzieży i dzieci według grafiku.

W Wielki Piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

Adoracje: indywidualne - wywieszone w Gablocie. Natomiast do Adoracji wspólnej zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości zarówno w Wielki Czwartek do 22.00, w Wielki Piątek do 24.00 i przez całą Wielką Sobotę do Liturgii wieczornej.

W Wielki Czwartek po Liturgii adoracja w ciszy…

o godz. 20.00 - parafianie z Czernichowa

o godz. 21.00 - parafianie z Kłokoczyna

W Wielki Piątek     o godz. 20.00 - parafianie z Wołowic

o godz. 20.45 - parafianie z Zagacia

o godz. 21.30   Mękę Pańską zaśpiewa chór z Liszek

o godz. 22.00 – parafianie z Przegini Narodowej

o godz. 23.00 - młodzież z całej Parafii

W Wielką Sobotę w ciągu całego dnia przychodząc do święcenia pokarmów pamiętajmy o adoracji Chrystusa spoczywającego w Grobie i adoracji Krzyża.

Poświęcenie pokarmów :

Przy kościele o godz. 9.00 ; 10.00 ; 11.00 ; 12.00

Godz. 10.00 – Przeginia Narodowa

Godz. 10.15 – Bór

Godz. 10.30 – Ratanice

Godz. 10.45 – Kłokoczyn

Godz. 11.15 – Zagacie

Godz. 12.00 – Wołowice

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Następne Msze święte o godz. 10.00 , 11.30 oraz 16.00 – w kościele parafialnym. W Wołowicach o godz. 8.45. Prosimy o przygotowanie uroczystej procesji Rezurekcyjnej… sztandary, feretrony, baldachim i Panie w strojach regionalnych… Panów Strażaków do Adoracji przy Grobie i do udziału w Procesji.

Istnieje zwyczaj, że ofiary składane od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Należy więc odesłać je do Kurii. Kto uzna za stosowne by złożyć ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W Wielką Środę od godz. 9.00 odwiedziny chorych

W Wielki Czwartek organizujemy wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma do Łagiewnik. Prosimy o wpisywanie się na listę: młodzież z Grupy Apostolskiej, szkolnego Koła Caritas , scholi, ministrantów i lektorów.

Adoracja w Wielki Piątek dzieci i młodzieży

9.00 kl. III Gim. i młodzież „starsza”

10.00kl. VII i II Gimnazjum

11.00kl.VI, V, IV Szkoły Podst.

12.00 kl. III Szkoły Podst.

13.00kl. II, I i młodsze dzieci

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia