8 Niedziela Zwykła ( 27 V 2018 )

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - przeżywamy w naszej parafii odpust. Uroczysta suma o godz.11.30. Po południu o 15.30 Nabożeństwo majowe. W tygodniu Nabożeństwo o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

We wtorek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 w ramach Nabożeństwa majowego procesja eucharystyczna wokół kościoła przed Uroczystością Bożego Ciała. Po Nabożeństwie Msza święta.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 16.00. Zakończenie Nabożeństw majowych w ramach procesji przed południem. W Wołowicach Msza Święta jak w każdą niedzielę o godz. 8.45

Po Mszy świętej o godzinie 10.00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Chrystus Eucharystyczny wychodzi między nasze domostwa, aby nam błogosławić. Prosimy wszystkich, którzy mogą aby w sposób czynny włączyli się w procesję (dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas III w strojach, panie i dziewczyny noszące feretrony, sztandary, panów do baldachimu, Panów strażaków- wszystkich, którzy w latach poprzednich mieli jakiekolwiek funkcje). Przyjmijmy i uczcijmy z godnością Boga żywego i prawdziwego. Trasa procesji jak w latach minionych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy przejścia procesji. Oktawę Bożego Ciała będziemy przeżywać przez cały tydzień o godz. 18.00.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Po południu od godz. 16.30 spowiedź. Z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 swoją Mszę świętą Prymicyjną odprawi ks. Mateusz. Na Mszy św. o godz. 16.00 z koncertem organowym wystąpi prof. Witold Zalewski z córką Hanną.

Spotkania w tym tygodniu jak było ustalone wcześniej.