dealer2.jpgdealer1.jpgdealer3.jpg

8 Niedziela Zwykła – 3.03.2019r.

Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy świętej modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.                          

 

Trwa 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 14.00. Od godz.14.00 prosimy o prowadzenie wspólnej modlitwy Róże Różańcową z Zagacia.

Adoracja również w Wołowicach po Mszy o godz.8.45 do godz. 11.00.

 

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.

 

Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16.06 )

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek: święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej

 

Środa Popielcowa: rozpoczyna się Wielki Post. Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do obchodu Paschy. W Środę Popielcową, posypujemy głowy popiołem na znak pokuty. W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6.30 i 17.00.

O godz.16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. W Wołowicach Msza św. o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

Piątek: o godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 Msza Święta.

Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Po Gorzkich Żalach Msza Święta.    

 

Ks. Proboszcz zaprasza pragnących włączyć się w tworzenie składu Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się na plebanii w niedzielę 10 marca po Mszy św. o g. 16.00.

 

Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od 11 do 14 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi Dominikanin O. Artur Musialski Ojciec Duchowny dekanatu Biały Dunajec, proboszcz parafii św. Józefa w Małym Cichym.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o g. 16.00. Pozostałe spotkania grup duszpasterskich według wyznaczonego porządku.

 

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu można składać do puszki przy stoliku z gazetami.

 

Składka w następną niedzielę będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.

2011 - Copyright all rights reserved