dealer2.jpgdealer1.jpgdealer3.jpg

3 Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.

W niedzielę o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Po Gorzkich Żalach Msza Święta.

 

Kalendarz Liturgiczny:

 

Poniedziałek:

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest dniem modlitw o świętość życia. Będziemy prosić o wrażliwość społeczeństw na poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest także Dniem Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. To szczególne zobowiązanie – osoby, które zadeklarują taką adopcję, biorą na siebie zobowiązanie do stałego modlitewnego czuwania nad jego życiem i rozwojem.

Msza św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie o g. 17.00. Kartki które będą przypominać o złożonym przyrzeczeniu są na stoliku z gazetami.

 

Środa:                     

O godz.16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. O g.17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Piątek:                     

O godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. WWołowicach Droga Krzyżowa o g. 18.00.

 

Ministranci rozprowadzają Baranki Wielkanocne. Ofiary składane przy ich nabywaniu są przeznaczone na pomoc dzieciom potrzebującym i będą przekazane do Caritas naszej Archidiecezji. Spełniamy w ten sposób uczynki miłosierdzia wobec bliźnich.

 

Wspólnota Misjonarzy Kombanianów Serca Jezusa w Krakowie dziękuje wszystkim parafianom za przeżyty dzień misyjny, oraz złożone ofiary na cele misyjne w wysokości 5820 zł.

 

W sobotę 23 marca w Liszkach Ks. Dziekan pobłogosławił i włączył do grona lektorów 10 naszych ministrantów. Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą służyć Bogu przez posługę Słowa Bożego. Gratulujemy rodzicom a wszystkich prosimy o modlitwę w ich intencji. Dziękujemy ks. Diakonowi Janowi za opiekę nad Służbą Liturgiczną Ołtarza w naszej parafii.

 

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu można składać do puszki przy stoliku z gazetami.


2011 - Copyright all rights reserved