Niedziela Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019r.

W naszej parafii dzisiaj kazania głosi ks. prałat Jacek Konieczny, proboszcz parafii św. Kingi w Krakowie. Buduje Dom Parafialny. Wesprzyjmy to dzieło ofiarą, złożoną na tacę. Niech to będzie Nasz dar serca.

O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z adoracją. Po nabożeństwie Msza święta.

Poniedziałek:       Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Msze św. o g. 6.30. 10.00, 18.00, w Wołowicach o 19.00

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 17.30

Środa:                   Wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy.

O godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. O g.18.00 Msza św. i nowenna do

Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek:             Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Nabożeństwo Fatimski: o g. 18.00 Msza św. po Mszy św. wystawienie Najświętszego

Sakramentu i różaniec, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

Piątek:                  Wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy –w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W naszej parafii odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi O. Artur Musialski tegoroczny rekolekcjonista.

Spowiedź przed odpustem w sobotę od g. 17.00.

Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek „funkcje”, prosimy aby w czynny sposób włączyli się po sumie w procesję eucharystyczną.

Prosimy o nieparkowanie samochodów na podwórku plebanii w czasie sumy odpustowej. Jest to parking dla księży, którzy przyjadą na naszą uroczystość odpustową.

W Wołowicach Mszę św. o 8.45 odprawi neoprezbiter ks. Jan Stołowski i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji jak w latach minionych. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii chętnych, którzy przygotują ołtarze.