dealer2.jpgdealer1.jpgdealer3.jpg

12. Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.

Zgodnie z życzeniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”

O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną.

Po nabożeństwie Msza święta.

Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o g.18.00 procesja eucharystyczna.

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek: Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Czwartek:       Zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją, poświęceniem wianków i

                       błogosławieństwem dzieci.

Piątek:            Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

                       Msze św. o g. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego

                       Sakramentu i akt oddania Bożemu Sercu całej naszej parafii.

                 W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota:          Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

                      Msze św. w Czernichowie o g. 7.00 i 18.00, w Wołowicach o g. 19.00.


Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się czynnie w Uroczystość odpustową w minioną niedzielę, jak również w Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, przystroili trasę przejścia procesji. Dziękuję strażakom z całej parafii za udział w uroczystościach i zabezpieczenie trasy procesji Bożego Ciała. Paniom z Róż Różańcowych, niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, panu organiście, panu kościelnemu, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym. Klerykowi Marcinowi i całej Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie oprawy liturgicznej uroczystości. Wszystkim dziękuję za obecność i wspólną modlitwę.

Ks. proboszcz Krzysztof Cebula, oraz wspólnota wiernych parafii pod wezwaniem Matki Bożej Opatrzności w Czułowie serdecznie dziękuję za przekazaną ofiarę na remont spalonego dachu na kościele w wysokości 3 920zł.

Kapucyn O. Józef Mizera wygłosi w naszej parafii kazania w niedzielę 30 czerwca. Po Mszach świętych przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę kościoła i klasztoru kapucynów w Kielcach.

Z powodu braku miejsc na przyjmowanie bieżących intencji od najbliższego pogrzebu w parafii będą odprawiane tylko dwie intencje od najbliższej rodziny. Pozostałe intencje będą przekazywane do odprawienia poza parafię.

2011 - Copyright all rights reserved