30 Niedziela Zwykła – 27.10. 2019r.

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego – na Mszy świętej o godz. 10.00 uroczyste Te Deum jako dziękczynienie Bogu za dar naszych Świątyń. Będziemy się modlić w intencji budowniczych, oraz tych którzy teraz troszczą się o nasze kościoły w Czernichowie i w Wołowicach.

O godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za wszystkich ofiarodawców wspierających kościół.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

Przy kościele zbiórka pieniędzy na pomoc w odbudowie zniszczonego w wyniku sinej nawałnicy budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czernichowie.

Poniedziałek: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Z okazji imienin ks. Diakonowi życzymy błogosławieństwa Bożego zapewniając o modlitwie.

Środa: na nabożeństwie różańcowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek: zakończenie nabożeństw Różańcowych o godz. 17.00 Od g. 16.00 okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. i pierwszym piątkiem.

Piątek: Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte przed południem jak w każdą niedzielę.

O godz. 14.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu– po Mszy św. modlitwy za zmarłych połączone z procesją po cmentarzu.

Wieczorem w kościele Msza święta o godz. 17.00.

O godz. 19.00 na cmentarzu różaniec za zmarłych prowadzony przez młodzież z Grupy Apostolskiej.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

Sobota: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny ).

W kościele będą Msze o godz. 6.30, 7.15 i 8.00. Między Mszami wypominki za zmarłych. Po Mszy świętej o godz. 8.00 procesja wokół kościoła – jako najstarszym cmentarzu, połączona z wypominkami za zmarłych.

O godz. 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia Msza święta w kaplicy na cmentarzu – po Mszy św. modlitwy za zmarłych.

Od g. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja

O g.17.00 Msza św.

W sobotę od godz. 10.00 odwiedziny chorych.

Warunki zyskania odpustu zupełnego za zmarłych

1 i 2 listopada – nawiedzenie kościoła lub cmentarza, Komunia św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Od 3 do 8 listopada – nawiedzenie cmentarza, pozostałe warunki jak wyżej.

Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego.

Wszystkie prace na cmentarzu z wyjątkiem porządkowych należy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdami na teren cmentarza. Dotyczy to również firm kamieniarskich wykonujących prace na cmentarzu.