dealer3.jpgdealer2.jpgdealer1.jpg

5 Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021r.

 O godz. 15.30 nabożeństwo majowe.

W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy św. o g. 18.00.


Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin o godz. 10. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. W Wołowicach Msza święta o godz. 8.45.

Wtorek:     wspomnienie św. Floriana, męczennika

Środa:       wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z

                 nabożeństwem majowym.

I Czwartek:  święto św. apostołów Filipa i Jakuba. spowiedź. od g. 17.30

I Piątek:      po Mszy św. o g. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

                   Od g. 17.00 spowiedź.

 

W sobotę 8 maja w Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej w Katedrze na Wawelu Metropolita Krakowski ks. arcybiskup Marek Jędraszewski o go 9.00 udzieli sakramentu diakonatu alumnom piątego roku krakowskiego seminarium duchownego. Sakrament Diakonatu przyjmie nasz parafianin kleryk Marcin Pytko. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej wypraszajmy potrzebne dla niego łaski. W dniu święceń będzie w naszym kościele asystował we Mszy św. o g. 18.00 i odprawi nabożeństwo majowe.

 

I Komunia św. dzieci parafii Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie będzie się w sobotę 15 maja.

Szczegóły uroczystości poda katecheta ks. Krzysztof Rozenek

Próby liturgiczne przed I Komunią św.

4.05 – godzina 16.00 klasa 3a; po Mszy o godzinie 18.00 klasa 3b , 6.05 – godzina 16.00 klasa 3b; po Mszy o godzinie 18.00 klasa 3a

(na próby dzieci przynoszą ze sobą książeczki do nabożeństw)

 

2011 - Copyright all rights reserved