19. Niedziela Zwykła – 13.08.2023r.

Święto NMP Kalwaryjskiej

Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, różaniec fatimski i błogosławieństwo. Po błogosławieństwie procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Poniedziałek:  Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, męczennika

Wtorek:      Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów.

Środa:        O godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

O g.18.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek:     Święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.

Piątek:          Po Mszy św. o g. 7.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W Wołowicach Msza św. z nabożeństwem o g. 19.00.

W niedzielę 20 sierpnia o g. 14.00 przy remizie OSP w Przegini Narodowej zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony z prośbą o błogosławieństwo Boże i opieką Matki Najświętszej.

W sobotę 26 sierpnia trzyletnią posługę w naszej parafii kończy ks. Krzysztof Rozenek. Dziękujemy za gorliwą prace i zaangażowanie w życie parafialne. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i potrzebnych łask na nowej parafii Dobrego Pasterza w Krakowie. O bł. Boże dla ks. Krzysztofa będziemy prosić w niedzielę 20 sierpnia w czasie Mszy św. o godzinie 11.30.