1 Niedziela Adwentu – 3.12. 2023r.

Dzisiaj po pierwszej Mszy św. modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

O godz. 15.30 Nieszpory.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Czas Adwentu przeżyjmy w duchu radości i pobożnego oczekiwania na Święta Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta poświęcona NMP zwana Roratną. W naszym kościele przez cały Adwent w dni powszednie  roraty będą  o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach. Dzieci prosimy aby na roraty przychodziły z lampionami, oraz przynosiły podpisane imieniem i nazwiskiem serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem. W trakcie rorat wylosujemy trzy serduszka za które dzieci otrzymają drobne upominki. Dzieci będą również otrzymywały pamiątkowe obrazki. Spowiedź przed świętami przez cały Adwent codziennie pół godziny przed Mszą św.

Poniedziałek: Wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy.

Środa:Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. O godz.16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.  W czasie adoracji  okazja do spowiedzi  świętej. O g.17.00 Msza św. i  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek: Wspomnienie św. Ambrożego. biskupa i doktora Kościoła

Piątek:  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

Dzisiaj po Mszach św. o g. 7.00, 10.00 i 11.30. kiermasz prac świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece na stół wigilijny. Są wystawione na stoliku z gazetami, oraz w zakrystii. Świeca mała 10zł, duża 15zł.