IV Niedziela Adwentu - ( 22 XII 2013 )

Dzisiaj po południu o godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach  Msza święta. Na godzinę 17.00 wyjeżdżamy do Centrum Jana Pawła II na modlitewne przygotowanie przed kanonizacją Papieża. Są jeszcze wolne miejsca, prosimy chętnych o zgłaszanie się. Jutro od 10.00 odwiedzamy chorych zgłoszonych na Święta.

We wtorek Wigilia – ostatnie Roraty  o 7.00 rano.

W Wigilię – przypominamy - prawo kanoniczne nie zobowiązuje nas do zachowania postu.  Jednak tradycja chrześcijańska szczególnie tak mocna w naszej Ojczyźnie zachęca nas do właściwego przeżywania tego dnia – zgodnie z własnym sumieniem starajmy się zachować post i przeżyjmy jak zawsze Wieczór Wigilijny – nie może więc  zabraknąć w naszych Rodzinach łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Pisma Świętego, życzeń i śpiewu kolęd. Msza święta zwana Pasterką - w Wołowicach o godz. 22.30, w kościele parafialnym w Czernichowie o północy – gorąco zapraszamy wszystkich . Składka na Pasterce na fundusz SOS wspierający Domy Samotnej Matki.

W środę  Boże Narodzenie, w czwartek  świętego Szczepana. W drugi dzień Świąt dla chętnych poświęcenie owsa. Składka w drugi Dzień Świąt przeznaczona na UPJPII.

Msze święte w okresie Świąt jak w każdą niedzielę.

W piątek św. Jana,  Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę świętych Młodzianków, Męczenników.

W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się w intencji rodzin naszej parafii.

Spotkanie ministrantów i Lektorów jutro po Mszy św. wieczornej.

Młodzież z Grupy Apostolskiej, w imieniu swoim i nas duszpasterzy przekazuje wam wszystkim  życzenia wraz z poświęconym siankiem na stół wigilijny. Na Pasterce będziemy składać życzenia Wszystkim Parafianom i Gościom, niemniej już dziś przyjmijcie wyrazy ogromnej życzliwości na ostatni dzień  Adwentu. Dzieląc się opłatkiem pamiętajcie o tych których Bóg postawił pośród Was.

Wizyta Duszpasterska 2013/2014 :

Piątek - 27.12.2013

I Ksiądz: Przeginia Narodowa – od Dworku do Państwa Tuchowskich

II Ksiądz: Przeginia Narodowa – rozpoczęcie Podlesie - Na Górkach do P. Haliny Wrona

Sobota - 28.12.2013

I Ksiądz: Zagacie – od przystanku w stronę Remizy – do kapliczki  do P. Mlostków

II Ksiądz: Przeginia Narodowa – od domu P. Jana Machaczki w stronę Boru (zakończenie)

Poniedziałek – 30.12.2013

I Ksiądz: Zagacie - ulica w stronę P. Kościelnego, Bańdy oraz Podzagacie (od kapliczki)

II Ksiądz: Zagacie - rozpoczęcie pod Wyźrałem - od P. Bałuszków do P. Grzesiaków

Czwartek 2.01.2014

I Ksiądz: Wołowice - od Remizy do Pichonówki (z wyłączeniem Pichonówki)

II Ksiądz: Wołowice - od Pichonówki – w stronę Czernichowa

Piątek 3.01.2014

I Ksiądz: Czernichów - Bagienna ze Studzienkami (od P. Zygmunta Rubiś do P. Delów)

II Ksiądz: Bór - od 10.30

Sobota 4.01.2014

I Ksiądz: Czernichów - Kępa i Pasieka

II Ksiądz: Czernichów - Ratanice

Ks. Diakon: Czernichów - Rynek

Wtorek 7.01. 2014

Czernichów i Czernichówek nad Wisłą (od P. Bieleckich w stronę banku)

Środa 8.01.2014

Kłokoczyn od Machaczek do P. Marii Mika

Czwartek 9.01.2014

I Ksiądz: Kłokoczyn - dokończenie

II Ksiądz: Czernichów - Ulica, domy koło Kościoła do Tartaku (od  P. Helbin do P. Łukowskich)

Piątek 10.01.2014

Czernichówek - Górka od P. Małgorzaty Lis

Sobota 11.01.2014

Czernichów - Podgórki z Zakamyczem (od P. Machaczków do P. Wasilewskich)

Czwartek 16.01. 2014

Czernichów - Podlesie od Ronda (od P. Ryszów do P. Jurkowskich)

Wizytę Duszpasterską rozpoczynamy zasadniczo o godz. 8:30. Wyjątki zostały zaznaczone. W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księży i ministrantów.