I Niedziela Adwentu ( 29 XI 2015 )

Po południu o godz. 15.30 Nieszpory.  Po Nieszporach Msza święta. Po Mszy spotkanie Rodziców dzieci które przystępują do I Komunii Świętej.

Rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok Liturgiczny pierwszą Niedzielą Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia , przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem w którym kierujemy nasze myśli i serca ku powtórnemu przyjściu Jezusa na końcu czasów . Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania .  W dni powszednie Adwentu odprawia się jedną Mszę świętą w ciągu dnia poświęconą NMP. Jest to Msza święta zwana Roratnią. U nas przez cały Adwent w dni powszednie  Roraty będą  o godz. 17.00.

Gorąco zachęcamy nie tylko dzieci (z lampionami ), które będą otrzymywały pamiątkowe obrazki , ale również młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.

W tym tygodniu :

Jutro wsp. świętego Andrzeja, apostoła.

W czwartek wsp. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W piątek wypada  wsp. św. Barbary , dziewicy i męczennicy- także   patronki naszej parafii. Na  Mszach świętych ( rano i na Roratach) przez Jej wstawiennictwo będziemy polecać  Bogu nie tylko górników , ale również całą naszą parafię.

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Po południu od 15.30 spowiedź. O godzinie 17.00 Msza święta.   W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

Z tydzień I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy świętej modlitewne spotkanie Róż Różańcowych. W przyszłą niedzielę wsp. św. Mikołaja.

Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzać  świece adwentowe . Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji Spotkania w tym tygodniu jak zostało ustalone.

Ogłoszenia dotyczące Wołowic :

Od przyszłej niedzieli przy wejściu do kościoła nasi przedstawiciele lub ministranci będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Tę świątynię .