5 Niedziela Zwykła ( 7 II 2016 )

Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po rannej Mszy modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

Trwa 40-godzinne  Nabożeństwo  poprzedzającego Wielki Post. Po Mszy  o  godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 14.00.  Od  godz.14.00 prosimy o prowadzenie adoracji Róże Różańcową z Zagacia.

W tym tygodniu :

w środę Popielec – rozpoczyna się Wielki Post. Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do obchodu Paschy. W Środę Popielcową , posypujemy głowy popiołem na znak pokuty. W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Msze Święte w Środę Popielcową o godzinie : 6.30 ; 7.00 i 17.00.

W Wołowicach Msza św. o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Szczególnie przed Mszą św. ranną będziemy polecać Bogu całą parafię.

W piątek o godz.16.20  Droga Krzyżowa dla dzieci , o godz. 17.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po Drodze Krzyżowej spotkanie kandydatów do Bierzmowanie z klas I i II Gimnazjum.

W przyszłą niedzielę  po południu o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza Święta .

Nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od  17 do 20 marca. Rekolekcje poprowadzi w tym roku Ks. Piotr Kosakowski, wikariusz parafii św. Szczepana w Krakowie.

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów na ministrantów.  Pozostałe spotkania jak zostało ustalone.