12 Niedziela Zwykła ( 19 VI 2016 )

Dzisiaj po południu o godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach  Msza święta.

W tym tygodniu:

W środę, po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W trakcie wystawienia spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 18.00 Msza święta.

W czwartek o godz. 17.00 Msza święta na zakończenie nauki w naszej szkole klas III Gimnazjum. Pół godziny przed Mszą świętą również możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek o godz. 8.00 rano w kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla pozostałych klas Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Dzieci i młodzież gromadzą się o godz. 7.45 na boisku szkolnym, skąd rozpoczyna się uroczyste przejście do kościoła. Po Mszy świętej uroczysty powrót do Szkoły i przy sprzyjającej aurze zakończenie roku na boisku szkolnym. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od przyszłej niedzieli w Wołowicach przez okres wakacyjny Msza św. o godz. 8:45.

Jeszcze raz pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznego Festynu Parafialnego, Panu Wójtowi, Współorganizatorom, Osobom z poza naszej parafii. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się bezpośrednio w Festyn:  dzieciom i młodzieży z przedszkoli i szkół z terenu Gminy, sponsorom ( zarówno indywidualnym jak i firmom ), Kołom Gospodyń i Stowarzyszeniom z całej parafii ( za ciasta, bigos ) Panom przy grilach, Osobom które przygotowały Loterię.

Naszemu zespołowi muzycznemu ( P. Ani, Panom Tadeuszowi i Kamilowi ).

Bóg zapłać ks. Pawłowi i p. Januszowi Sroce za zorganizowanie zawodów sportowych. Ks. Pawłowi i ks. Krzysztofowi  za wszelką pomoc. Serdecznie chciałem podziękować Panom strażakom z całej parafii, jak również Panom strażakom z Czułówka którzy zawsze są gotowi do pomocy u nas.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w dniu Festynu i na jego przygotowanie. Po odliczeniu wszystkich kosztów, dla parafii pozostała kwota 24,500 złotych z przeznaczeniem na organy.  Za tydzień powiem o sytuacji z organami.

ks. Proboszcz

Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.