27 Niedziela Zwykła ( 2 X 2016 )

Dzisiaj pierwsza Niedziela Miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy świętej modlitewne spotkanie Róż Różańcowych. Po południu o godz.15.30 Nabożeństwo Różańcowe z procesją wokół kościoła. Po nabożeństwie Msza święta.

W tym tygodniu:

We wtorek wsp. św. Franciszka z Asyżu.

W środę wsp. świętej Faustyny Kowalskiej.

W piątek NMP Różańcowej – w Wołowicach o godz. 18.00 Uroczysta Msza Święta z racji wypadającego w tym dniu święta patronalnego kościoła.

Jest to także I Piątek miesiąca. Od godz. 16.00 spowiedź. O godz. 17.00 Różaniec. Po nabożeństwie Msza święta.

W sobotę od 9.00 odwiedziny chorych.

Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu będą o godz. 17.00. Po Nabożeństwie Msza święta. W niedzielę o godz.15.30. Zachęcamy do udziału.

W przyszłą niedzielę XVI Dzień Papieski - „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jak w latach ubiegłych młodzież z Zespołu Caritas zbiera do puszek datki na Seminarium Duchowne w Krakowie i na cele stypendialne- wspierając w ten sposób Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Dzięki temu setki młodych ludzi może zdobywać wiedzę, a My budujemy „żywy pomnik” Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

16 października odbędzie się w naszym kościele dziękczynny koncert za ŚDM bardzo ciekawego zespołu „Proboszczowie”. W zespole oprócz proboszczów gra p.Grzegorz Górkiewicz, instrumentalista zespołu „Skaldowie”. Więcej na ten temat za tydzień.

Rozpoczęliśmy w minionym tygodniu prace na Wikarówce. Jest zakładane centralne ogrzewanie w obydwu mieszkaniach.

Kilka słów odnośnie poszanowania kościoła i ubierania zwłaszcza na śluby…

Spotkania w tym tygodniu jak zostało ustalone.

ks. Proboszcz