IV Niedziela Adwentu - ( 18 XII 2016 )

Dzisiaj po południu o godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach  Msza święta. W piątek  od rana  odwiedzimy chorych dla Osób, które zgłaszają tylko na Święta.

W środę o godz. 20.00 Nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy.

Spowiedź adwentowa ( 22 XII ) :   8.00 - 11.30 ; 14.00 - 17.00

Przerwy w spowiedzi:  9.30 - 10.15 ; 15.30 – 16.00

Spowiedź Wołowice:  14.00 - 15.00

W sobotę Wigilia – ostatnie Roraty  o 7.00 rano.

W  Wigilię - przypominamy  -  prawo kanoniczne nie zobowiązuje nas do zachowania postu. Jednak tradycja chrześcijańska szczególnie tak mocna w naszej Ojczyźnie zachęca nas do właściwego przeżywania tego dnia – zgodnie z własnym sumieniem starajmy się przeżyć ten dzień i Wieczór Wigilijny. Nie może więc  zabraknąć w naszych Rodzinach łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Pisma Świętego, życzeń i śpiewu kolęd. Msza święta zwana Pasterką - w Wołowicach o godz. 22.30, w kościele parafialnym w Czernichowie o północy – gorąco zapraszamy wszystkich. Składka na Pasterce na fundusz SOS wspierający Domy Samotnej Matki.

W niedzielę  Boże Narodzenie, w poniedziałek  świętego Szczepana. W drugi dzień Świąt dla chętnych poświęcenie owsa. Składka w drugi Dzień Świąt przeznaczona na UPJPII.  Msze święte w okresie Świąt jak w każdą niedzielę.

Młodzież z Grupy Apostolskiej, w imieniu swoim i nas duszpasterzy przekazuje wam wszystkim  życzenia wraz z poświęconym siankiem na stół wigilijny.   Na Pasterce będziemy składać życzenia Wszystkim Parafianom i Gościom , niemniej już dziś przyjmijcie wyrazy ogromnej życzliwości na ostatnie dni  Adwentu. Dzieląc się opłatkiem pamiętajcie o tych których Bóg postawił pośród Was.

Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia tradycyjnie od Przegini Narodowej:

Wtorek - 27.12.2016

Ks. Wikariusz -  Przeginia Narodowa – od Dworku do Państwa Tuchowskich

Środa- 28.12.2016

Ks. Proboszcz - Przeginia Narodowa – rozpoczęcie Podlesie - Na Górkach do P. Haliny Wrona

Ks. Wikariusz: Zagacie – od przystanku w stronę Remizy –  do P. Dariusza Hajto (przy drodze na Dąbrową)

Czwartek - 29.12.2016

Ks. Proboszcz: Przeginia Narodowa – od P. Zalarskich w stronę Boru (zakończenie)

Ks. Wikariusz: ZagacieSpod lasu od P. Szaraniec do kapliczki i ulica w stronę P. Kościelnego oraz Bańdy

Piątek – 30.12.2016

Ks. Proboszcz: Zagacie – rozpoczęcie pod Wyźrałem –
od P. Bałuszków do P. Grzesiaków