30 Niedziela Zwykła ( 26 X 2014 )

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego –  na Mszy świętej o godz. 10.00 uroczyste Te Deum dziękczynne .

W tym tygodniu :

We wtorek święto  świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych – zgodnie z tradycją w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00 Msza Święta – po Mszy modlitwy za zmarłych połączone z procesją po cmentarzu W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym  można zyskać odpust :

Wierni , którzy nawiedzą kościół lub kaplice  we Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego ( pod zwykłymi warunkami – komunia św. i modlitwa ….)  , który może być ofiarowany tylko za zmarłych . Tak samo wierni , którzy nawiedzą cmentarz od 1- 8 XI również mogą zyskać odpust. Ponieważ jest to sobota o  godz.17.00  w kościele Msza święta. O godz.19.00 natomiast będzie na cmentarzu Różaniec za zmarłych prowadzony przez młodzież z Grupy Apostolskiej , serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy .

W niedzielę dzień Zaduszny- Msze święte w kościele jak w każdą niedzielę. Ponieważ jest to I Niedziela Miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji zmarłych. Dodatkowa Msza święta w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00.