29 Niedziela Zwykła ( 19 X 2014 )

Po południu o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe, w tygodniu o godzinie 17.00. Zachęcamy  gorąco w dalszym ciągu do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki . Dotychczas wszystkim dzieciom , młodzieży i dorosłym którzy uczęszczają na Różaniec Bóg zapłać za wspólną modlitwę .

W tym tygodniu :

W poniedziałek Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej Archidiecezji.

We wtorek błog. Jakuba Strzemię, biskupa.

W środę wsp. błog. Jana Pawła II – dziękujemy w tym dniu za kanonizację Papieża.

Przez cały tydzień modlimy się w intencji misji i misjonarzy.

W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – Uroczystość.

W czasie Mszy św. o godz. 10.00  odśpiewamy uroczyste Te Deum, jako dziękczynienie Bogu za dar tej Świątyni . Modlimy się w intencji budowniczych naszych Świątyń, tych którzy w ciągu wieków o nią dbali i w intencji wszystkich którzy obecnie troszczą się o nasz kościół .

Cmentarz- prośba abyśmy porządkując groby swoich bliskich nie niszczyli grobów innych. Trawę i ziemię wyrzucajmy na miejsca wyznaczone. Szkło i lampiony, których nie jesteśmy w stanie zabrać wrzucajmy do kontenera ( na marginesie- jeszcze raz gorąca prośba, abyśmy w miarę możliwości wypalone znicze zabierali ze sobą, przecież jeżeli nawet ich nie zostawimy na przyszły rok to teraz możemy je segregować przy domu i oddać bezpłatnie. Z cmentarza natomiast MPO takiej ilości nam nie odbierze bezpłatnie).

Dla przypomnienia-aby nie było problemów jakie pojawiają się zawsze w okolicach Uroczystości Wszystkich Świętych, jeżeli Ktoś chce mieć do końca uporządkowaną sprawę związaną z miejscem na cmentarzu winien pamiętać, iż zasadniczo opłata za miejsce jest na 20 lat ( obecnie 25). Należy więc  w dokumentach domowych sprawdzić kiedy opłata została ostatnio dokonana.