I Niedziela Wielkiego Postu ( 22 II 2015 )

Po południu o  godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Po Gorzkich Żalach Msza Święta. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust ( czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone) .Te nabożeństwa tak mocno są związane z polską tradycją, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w Nich.

Dzisiaj również święto Katedry św. Piotra , Apostoła.

W środę przed Mszą świętą wieczorną godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Msza święta o godz. 17.00.

W piątek  o godz.16.15 Droga Krzyżowa dla dzieci , o godz. 17.00 Msza Święta , po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli Miesiąca. Po pierwszej Mszy świętej modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

Jak widzimy zostały już zawieszone po renowacji stacje Drogi Krzyżowej. Zarówno nową  polichromię i wszystkie odnowione obrazy poświęci Ks. Biskup w czasie Wizytacji Kanoniczej parafii w maju tego roku.

Zwracamy się z gorącą prośbą, abyśmy do przyszłej niedzieli złożyli deklaracje noclegowe dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Jeżeli Ktoś  jeszcze chce  informator z deklaracją rozdają ministranci przy gazetach.