31 Niedziela Zwykła ( 30 X 2016 )

Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła własnego – na Mszy świętej o godz. 10.00 uroczyste Te Deum dziękczynne. Po południu o godz. 15.30 Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za wszystkich Ofiarodawców. W poniedziałek zakończenie nabożeństw Różańcowych o godz. 17.00. Po Nabożeństwie Msza święta.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte przed południem jak w każdą niedzielę. Zgodnie z tradycją w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00 Msza Święta – po Mszy modlitwy za zmarłych połączone z procesją po cmentarzu. Wieczorem w kościele Msza święta o godz. 17.00. O godz. 19.00 na cmentarzu Różaniec za zmarłych prowadzony przez młodzież z Grupy Apostolskiej.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym można zyskać odpust:

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplice we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami – komunia św. i modlitwa …), który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Tak samo wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1- 8 XI również mogą zyskać odpust.

W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

W kościele będą Msze o godz. 6.30, 7.15, 8.00 i 17.00. Między Mszami wypominki za zmarłych. Po Mszy świętej o godz. 8.00 procesja wokół kościoła jako najstarszym cmentarzu, połączona z wypominkami za zmarłych. Po południu o 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia Msza święta w kaplicy na cmentarzu – po Mszy również modlitwy za zmarłych.

W piątek wsp. św. Karola Boromeusza. Jest to I Piątek miesiąca. Po południu od 16.00 spowiedź, o 17.00 Msza Święta.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę będą czytane „nowe” wypominki. Bardzo prosimy zwracać uwagę na wymienianych zmarłych, gdyby zaistniały jakieś pomyłki, zwłaszcza w nazwiskach prosimy o zgłaszanie. W najbliższym tygodniu codziennie przed Mszami świętymi modlimy się za zmarłych.

Spotkania grup parafialnych jak było ustalane. Dziś po Mszach świętych u młodzieży można nabyć szklane znicze.

Informacje o pielgrzymce…

ks. Proboszcz