dealer3.jpgdealer2.jpgdealer1.jpg

29 Niedziela Zwykła ( 20 X 2013 )

 

              Dzisiaj Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji i miasta Krakowa. Po południu o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe, w tygodniu o godzinie 17.00. Zachęcamy  gorąco w dalszym ciągu do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki. Dotychczas wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy uczęszczają na Różaniec, Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

W tym tygodniu :

W poniedziałek błog. Jakuba Strzemię, biskupa.

We wtorek wsp. błog. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – Uroczystość.

W czasie sumy ( o 11.30 ) odśpiewamy uroczyste Te Deum jako dziękczynienie Bogu za dar tej Świątyni. Modlimy się w intencji budowniczych naszych Świątyń, tych którzy w ciągu wieków o nią dbali i w intencji wszystkich którzy obecnie troszczą się o nasz kościół.        


W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na  „wypominki” – dobrze jest przyjść zapisać wtedy unikniemy pomyłek w nazwiskach, czy imionach, od razu także zaznaczamy przed którą Mszą Świętą mają być modlitwy za zmarłych.

Cmentarz- prośba abyśmy porządkując groby swoich bliskich nie niszczyli innych. Trawę i ziemię wyrzucajmy na miejsca wyznaczone. Szkło i lampiony, których nie jesteśmy w stanie zabrać, wrzucajmy do kontenera ( na marginesie- jeszcze raz gorąca prośba, abyśmy w miarę możliwości wypalone znicze zabierali ze sobą, przecież jeżeli nawet ich nie zostawimy na przyszły rok to teraz możemy je segregować przy domu i oddać bezpłatnie. Z cmentarza natomiast MPO takiej ilości nam nie odbierze bezpłatnie).

W przyszłą niedzielę młodzież z Caritas będzie zbierała datki do puszek na Syrię.          

W przyszłą niedzielę o godz. 10.40 Aniołkowo. Pozostałe spotkania jak były ustalone.

 

ks.Proboszcz

 

             

 

2011 - Copyright all rights reserved