II Niedziela Adwentu – ( 10 XII 2017 )

Dzisiaj  po południu o godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta.

W tygodniu Roraty o godz. 17.00.  Zachęcamy do wytrwałości i w dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do udziału.

Na  Roratach będziemy przygotowywać do spotkania z Jezusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty. Sakramentalna  spowiedź adwentowa będzie w piątek 22 grudnia. W czwartek ( 21 XII ) wieczorem o godz. 20.00 będzie Nabożeństwo Pokutne. Za tydzień przypomnimy.

W tym tygodniu :

We wtorek wsp. N.M.P. z Guadelupe.

W środę wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i dr Kościoła.

W środę przed Roratami godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu wypada III piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Wołowicach Msza święta z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego  o godz. 18.00.

Przy Ołtarzu Krzyża jest kosz na dary, z których przygotujemy paczki na Święta dla potrzebujących.

U ministrantów można nabyć świece adwentowe – ofiary są przeznaczone dla Caritas Archidiecezji i Kościół na Wschodzie.

Jest taki piękny zwyczaj w niektórych parafiach , że świece z lat ubiegłych

( niewypalone ) zanosimy na cmentarz na groby naszych bliskich.

Już dziś pragniemy poinformować, że w niedzielę 24 grudnia nie będzie Nieszporów i Mszy po południu ze względu na Wigilię. Intencje popołudniowa będzie odprawiona o godz. 11.30.

Spotkania w tym tygodniu jak zostało ustalone.

Ogłoszenie zewnętrzne:

Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność w przyjmowaniu nieznajomych i uważanie na „naciągaczy telefonicznych”. Przypomina także o obowiązku noszenia odblasków po zmroku.